strategico.uam@gmail.com
+380 50 312 1208
+380 63 776 7766

УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ МАРКЕТИНГУ

Рівненська обласна організація

STRATEGICO: Стратегічні комунікації

Результати соціологічного дослідження "Ставлення прихожан православних конфесій Рівненщини до міжконфесійних взаємин"

Результати соціологічного дослідження

Результати соціологічного дослідження "Ставлення прихожан православних конфесій Рівненщини до міжконфесійних взаємин"

Пропонуємо вам ознайомитися з результатами соціологічного дослідження, наведених у ПРЕЗЕНТАЦІЇ.

У Рівному 10 березня на прес-конференції підбили підсумки соціологічного дослідження "Ставлення прихожан православних конфесій Рівненщини до міжконфесійних взаємин". Дослідження проводилося по Рівненській області РОО «Українська Асоціація Маркетингу» та Аналітичною групою «Стратегіко» на замовлення РОБФ "Любіть Україну".

Основним результатом дослідження є підтвердження того факту, що переважна більшість православних християн Рівненщини підтримують ідею об’єднання православних конфесій у Єдиній Помісній Православній Церкві. Цілком підтримують цю тезу 75,4% респондентів.

Коментарі учасників прес-конференції з приводу результатів дослідження:

Михайло Корилкевич, голова правління благодійного фонду "Любіть Україну": "Будь-які протиріччя сьогодні можуть бути використані ворогами України проти українців. Це дослідження стало першим кроком на шляху до виявлення та, по можливості, усунення духовних протиріч. Робота благодійного фонду "Любіть Україну" зараз зосереджена на виконанні програми "Здоров’я нації", що передбачає як фізичне, так і духовне здоров’я українців. Єдність нації – передумова її духовного здоров’я. Зокрема, тому фонд і виступив замовником такого дослідження".

Олександр Гладунов, віце-президент ВГО "Українська Асоціація Маркетингу": "Дослідження було проведено максимально точно і тактовно. Подібні дослідження, що характеризують громадську думку жителів Рівненщини, РОО Українська Асоціація Маркетингу проводитиме й надалі".

Протоієрей Віталій Лотоцький, ректор Рівненської духовної семінарії: "Судячи з отриманих даних, утворення Єдиної помісної православної церкви станеться вже в недалекому майбутньому. Якщо не ми, то наші діти і внуки обов’язково будуть об’єднані в Єдиній помісній православній церкві".

Ігумен Герман Кулакевич, прес-секретар Рівненської єпархії УПЦ: "В Українській православній церкві вважають, що православна помісна церква в нашій державі вже існує. І швидше, має бути не об’єднання, а під’єднання тих людей, які свого часу відкололися від Української православної церкви".

Протоієрей Сергій Лучанін, секретар Рівненської єпархії УПЦ КП: "Коли суспільство духовно єдине, тоді держава і політично, і економічно єдина. Вірю, що Єдина помісна православна церква таки буде, для цього треба мати лише добру волю, здоровий глузд і бажання добра українському народу. Творення помісної православної церкви можливе шляхом паритетного об’єднання двох конфесій: крок назустріч робить одна церква – крок назустріч інша. Іншого способу немає".

Мета дослідження – виявлення ставлення прихожан православних конфесій Рівненської області до створення Єдиної помісної православної церкви, причин та шляхів подолання міжконфесійних протиріч. Дослідження проводилося у формі анкетування. Формування вибіркової сукупності здійснювалося відповідно до демографічної структури прихожан християнських конфесій на території Рівненської області з багатоступеневим квотним відбором за місцем проживання, статтю, віком та приналежністю до однієї з православних конфесій. До опитування не залучалися служителі церкви та члени їх сімей, люди, які відвідують культові споруди (церкви) рідше, ніж раз в місяць та респонденти молодше 18 років. Кількість респондентів складає 800 осіб, похибка вибіркової сукупності не перевищує 3,5%. Польовий етап дослідження був проведений 21.01 – 07.02.2015 року.