Майже 50% опитаного населення не підтримують децентралізацію в Україні


Що думає про чинну владу та її роботу українське населення? Чи підтримує курс на децентралізацію влади? Якій з політичних сил українці висловили б довіру на найближчих виборах? Детальніше – в оприлюднених результатах соціологічного опитування.

У ході дослідження респондентам було поставлено запитання щодо оцінки діяльності нинішньої влади, чи підтримують вони процес децентралізації в країні, за яку з політичних партій українці віддали б свій голос на найближчих виборах до Верховної Ради України.

 

Світлина від Natalia Bohdanets.

 

Відповідно до отриманих результатів, на запитання: "Як Ви оцінюєте діяльність нинішньої влади за останній рік?" респонденти відповіли наступним чином:

"абсолютно позитивно" - 0,2%;

"позитивно" - 10,7%;

"негативно" - 63,6%;

"вкрай негативно" - 20,2%;

"важко відповісти" - 5,3%.

 

Світлина від Natalia Bohdanets.

 

Щодо курсу нинішньої влади на децентралізацію в країні, респонденти, як з’ясувалося, у більшості не підтримують цю реформу. На запитання: "Чи підтримуєте децентралізацію та створення обєднаних територіальних громад в Україні?" вони відповіли наступним чином:

"абсолютно підтримую" - 22,3%;

"підтримую, проте ця реформа є передчасною" - 19,8%;

"не підтримую" - 49,1%;

"не визначився" - 4,4%;

"нічого не чув про реформу" - 2,9%.

 

Світлина від Natalia Bohdanets.

 

Щодо партійних рейтингів, то більше 40% опитаних не підтримують жодну партію або не визначилися. На запитання інтерв’юерів: "Якби найближчої неділі відбувалися вибори до Верховної Ради України, за яку із цих політичних сил Ви проголосували б?" отримано наступні відповіді:

ВО "Батьківщина" (Ю.Тимошенко) - 11,6%;

Блок Петра Порошенка – 5,9%;

Громадянська позиція (А.Гриценко) – 5,1%;

 

Народний Фронт (А.Яценюк) – 1,3%;

Національний Рух Дмитра Яроша – 3,8%;

Радикальна партія Олега Ляшка – 13,1%;

Рух Нових Сил (М.Саакашвілі) – 2,5%;

Об’єднання "Самопоміч" (А.Садовий) - 3,2%;

ВО "Свобода" (О.Тягнибок) – 3,8%;

Справедливість (В.Наливайченко) – 1,3%;

Українське об’єднання патріотів УКРОП (Г.Корбан, Д.Борисенко) – 4,2%;

Інші політичні партії (отримали менше 1% підтримки) – 1,6%;

жодна – 24,4%;

не визначився – 17,5%.


Методика дослідження. Дослідження виконано "Українською Асоціацією Маркетингу" та аналітичною групою Strategico, на замовлення Громадської експертної ради.

Під час дослідження відбулося анкетування 525-ти респондентів, жителів Дубенського, Радивилівського та Млинівського районів Рівненської області. Формування вибірки респондентів здійснювалося квотним методом, відповідно до демографічної структури населення Рівненської області (вік, стать). Похибка вибіркової сукупності не перевищує 4,5%. Період проведення польового етапу дослідження: 15 березня – 9 квітня 2017 року.