В Дубно у ході передвиборної агітації провладна партія порушила рівність прав кандидатів


У 2015 році моніторинг Рівненського обласного представництва Індустріального гендерного комітету з реклами ведеться не лише у сфері реклами. Сталося так, що в жовтні представництву ІГКР довелося ініціювати звернення до прокуратури. Темою скарги стало зафіксоване порушення пропрезидентською політичною силою Закону України "Про місцеві вибори", де йдеться про рівні права чоловіків і жінок як кандидатів на виборні посади до місцевих рад.

Як відомо, наприкінці жовтня на території України відбулися вибори до місцевих рад. Рівненська обласна організація ВГО "Українська Асоціація Маркетингу", що є співзасновником Рівненського представництва Індустріального гендерного комітету з реклами, була задіяна в передвиборній кампанії (зокрема, в проведенні соціологічних досліджень в м. Дубно Рівненської області). У ході передвиборної агітації на Рівненщині учасниками рівненського ІГКР було зафіксовано порушення з боку партії "Блок Петра Порошенка – Солідарність".

Йдеться про порушення Закону України "Про місцеві вибори" у частині 3 статті 4, де сказано про рівні права всіх кандидатів, і представництво осіб однієї статі у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30% від загальної кількості кандидатів у виборчому списку.

Проаналізувавши список кандидатів у депутати, включених до виборчого списку Дубенської міської організації "БПП – Солідарність", учасники ІГКР виявили, що ця політична партія порушила Закон, представивши лише 25% жінок від загальної кількості кандидатів. Тож учасники комітету ініціювали звернення до відповідних установ Дубна зі скаргою на вказане порушення. У результаті один з кандидатів написав скаргу, зокрема, до Центральної виборчої комісії України та Дубенської міжрайонної прокуратури на порушення ч. 3 ст.4 Закону України пропрезидентською партією.

Вибори вже завершилися, проте жодна з установ на даний час не відреагувала на скаргу.

Рівненське представництво ІГКР вважає, що подібні порушення не можна залишати поза увагою, особливо зважаючи на кардинальні зміни в Україні протягом останніх декількох років. У багатьох країнах світу вже було доведено результативність діяльності жінок на виборних посадах, і в Україні – теж.

Представництво ІГКР на Рівненщині має наміри зрештою отримати відповідь з указаних установ або ж оскаржити бездіяльність у відповідь на подане звернення.

 

За матеріалами секретаріату Рівненського представництва ІГКР