Комуніздимо все. Дилему російського офіційного дизайну – "зняти хрестик чи вдягнути труси" – вирішено!


Нова ідея відомого російського дизайнера Артемія Лебедєва щодо офіційного знаку міста Москва мене шокувала. В сенсі, все погано. Справді, робота дизайнера повинна розривати шаблон, дивувати, навіть провокувати чи ранити… Однак витівки ексгібіціоніста теж шокують, погодьтеся, але без навколоестетичного катарсису.

Побачивши новий лого Москви, отримав подібний шок – у суміші з бридливістю.

А яким солодким було повернення росіян до своїх монархічних витоків… І Врангеля-Денікіна цьом-цьом-цьом в усі місця, вільні від георгіївських хрестиків… І над убієнними Романовими поплакали цілком щиро…  Ну і далі, вже лайтово-розважальне продовження теми – дворянські собранія, бали, кінобестселери про незламного адмірала та мужню контррозвідку російської армії, що потрапили під каток революційного садистсько-чекістського хамла…

А тепер отримуйте, дворяни, ліберали й екзальтовані дамочки, що пітніють від появи в кадрі Міхалкова в ролі царя-батюшки: "Кто шагает дружно в ряд? Октябрятский наш отряд!".  Логотипом (правильніше – емблемою) Москви буде червона зірка.

Довго думав, як це так вдається росіянам: обожнювати жертв і катів, Богу – свічку, чорту – кочергу… Раптом зрозумів у чому справа. Донька прислала фото з Нідерландів. Різанув око знайомий аквафрешівський триколор, червоно-синьо-білі кольори… Потім пригадав: це ж Пьотр Пєрвий, навчаючись в юності в Голландії, взяв "на згадку" собі кольори тамтешнього прапора і зробив з нього російський.

Еге ж, все стало зрозуміло. Просто клептоманія. Національна хвороба і багатовікове хобі московітів. Тягнуть під себе все. Є такий доречний неологізм: комуніздять. Бачать, скажімо, історію Київської Русі – тягнуть собі… Тарас Бульба – так єто же наш, русський… Казакі – хранителі царя і отєчества Зірочка, запозичена теоретиками марксизму у сатанистів як заперечення християнства – сюда, на грудь єйо… Носи, залатая мая сталіца… Іслам? Так ми ближче до ісламу, ніж до католицизму, – заявив нещодавно Путін… Курили, Крим, Кенігсберг – грузітє всьо, рєбята, всьо сгодится… 

Олександр Гладунов, експерт Аналітичної групи "Стратегіко"